Poradna

Upozornění:

Ekonomická, právní a odborná poradna je k dispozici výlučně jen pro členy ADH ČR jako jedna z výhod placeného členství.  Bez výslovného souhlasu prezidia ADH ČR je další šíření obsažených informací zakázáno.

+ Odeslat nový dotaz
 

Poradna Pro laiky

Dobry den, jaky je Vas nazor na tento ultrasonicky cistic s ultrazvukem?
https://www.mident.cz/produkt/ultrasonicky-cistic-zubu/

Jedna se dle Vas o vhodny pristroj na domaci peci o zuby? Dekuji. Hezky den.

Dobrý den

budu si zařizovat nový eshop se zubními kartáčky, chtěl jsem se zeptat, zda budu potřebovat nějaké povolení např. od dentisty nebo nějakého kontrolního úřadu abych mohl kartáčky prodávat (mám na mysli kontrolu kvality apod.). Kartáčky budu dovážet ze zahraničí. Nejsem vystudován v oboru abych to mohl posoudit sám.

Přeji hezký den.

Dobrý den, chci se zeptat, jestli je nějaký rozdíl v uplatnění v oboru dentální hygienistky v souvislosti s tím, zda člověk studuje VŠ nebo VOŠ. Děkuji.

Dobrý den,jsem vystudovaná v oboru zubní technik,DiS.Je možné si udělat kurz,abych mohla dělat i dentální hygieničku? Děkuji za odpověď

Dobrý den, chci se zeptat, zda nemusím uvádět rodné číslo, pokud jdu na hygienu k dentální hygieničce, pokud sama číslo jakož to citlivý údaj nechci uvést a ani není důvod ho uvádět. Zubaře mám na jiném pracovišti, který dh neprovádí. Děkuji za info. Hezký den.

Dobrý den, mám dotaz ohledně toho do jaké kategorizací prací patří dentální hygienistka? Zda odpovídají první kategorii nebo druhé.
Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den, jsem studentkou DH.
Nyní na mne skáče reklama ke koupi domácího ultrasonického přístroje bez chlazení (36000 vibrací/sekundu). V reklamě má i "spokojenou hygienistku". Má otázka zní co s tím? Poslala jsem podnět na ČOI. Je ještě nějaká možnost, kam dotyčný předmět nahlásit, aby se neprodával?
Přeji hezký den.

Dobrý den, mám dotaz ohledně dřezu a umyvadla v ordinaci dentální hygienistky. Hledala jsem ve vyhláškách, ale bohužel jsem se nedočetla konkrétní informace. Chtěla bych se zeptat, zda může být dřez a umyvadlo při plánování nové ordinace společně. Mám na mysli dřez a umyvadlo vedle sebe s jednou baterií. Nebo je třeba mít dřez a umyvadlo zvlášť s nějakým minimálním odstupem? Děkuji

Dobrý den.
Lze prosím nějak jednoduše říct, jaký je rozdíl mezi přijímacími zkouškami a závěrečnými zkouškami na VOŠ (pro DiS) a VŠ (pro Bc)?
Např. jsou-li na VŠ vyšší nároky např. vzhledem k tomu, že po absolvování Bc lze pokračovat dále ve studiu.
Děkuji mnohokrát předem, t

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda je možné si otevřít vlastní ordinaci, kdy zubař není přímo v budově, ale v budově přes cestu.

Děkuji moc

Dobrý den, co je potřeba zařídit (podstoupit), aby mohla dentální hygienistka pracovat bez odborného dohledu? Je nutná přítomnost ZL alespoň v budově, kde je pracoviště DH nebo muže byt DH zcela ve vlastní ordinaci?

Dekuji za odpověď a přeji hezky den.

Dobrý den,

uvažuji o pořízení sonického zubního kartáčku, doposud nemám s žádným elektrickým zkušenosti. Obecně se doporučuje kartáček s hlavicí sensitive a senzorem tlaku. Mám od dětství paradontózu, která je již několik let stabilizovaná, a poměrně citlivé dásně. Uvažuji o kartáčku TrueLife SonicBrush Compact. Tento kartáček má počet vibrací 70 000, 4 režimy čištění, ale nemá senzor tlaku. Je senzor tlaku skutečně tak moc důležitý? A je tak vysoký počet vibrací prospěšný, nebo pro citlivé dásně a paradontózu spíše naopak? Také jsem se v nějaké recenzi od zákazníků dočetla, že po započetí čištění zubů tímto sonickým kartáčkem začaly vypadávat plomby - toho se také hodně obávám. O elektrickém kartáčku uvažuji kvůli lepší hygieně (pravidelně používám mezizubní kartáčky) a kvůli nevzhledné pigmentaci předních zubů.

Jaký je Váš názor na kartáček TrueLife SonicBrush Compact? Je pro citlivé zuby a paradontózu vhodný i přes absenci senzoru tlaku a je bezpečný pro plomby?

Děkuji.

Dobrý den, mám otázku k činnosti ukrajinské stomatoložky v pracovní pozici dentální hygieničky. Na Ukrajině pracovala 5 let jako dentální hygienička s diplomem akreditované zubní lékařky . Jaké legislativní povinnosti musí splnit v ČR, aby mohla s nejvyšším stomatologickým vzděláním vykonávat funkci dentální hygienistky v ČR?

Dobrý den,
Mam vybělené zuby už přes půl roku a přijde mi, že se mi bělením ztenčia sklovina zubů. Nevím, jak přesně to popsat, ale chtěla bych ty zuby plnější, aby byly silnější na pohled. Co s tím můžu dělat prosím?

Dobry den, muze student zubniho lekarstvi vykonavat cinnost v plne kompetenci dentalni hygienistky? Byl jsem na dentalni hygiene a tam me osetroval student s titulem MDC., a pokud ne, jaky za to hrozi postih? Dekuji

Dobrý den,
chtěla bych Vás požádat o zodpovězení dotazu, za jakých podmínek (zejména hygienických) je možné pořádat akce na podporu správného čištění zubů venku? (např. akce Ve zdravém těle zdravý zub apod.?) Je možné, aby se do akce zapojovali i studenti stomatologie či DH? Lze na takových akcích předvádět nácvik správného čištění zubů přímo na třetích osobách, nebo jen na plastovém modelu?
Děkuji

Dobrý den,
Chtel bych se zeptat, zda-li jako zubni technik OSVC, si mohu zalozit DH a zamestatnat den. hygienistku pokud bych mel garanta zubního lekare?
Predem dekuji za odpoved

Dobrý den,

Mám v plánu studovat DH a chtěl bych se zeptat, zda může dentální hygienista pracovat sám ve své ordinaci bez přítomnosti zubního lékaře. Popřípadě kolik stojí taková ordinace co se týče materiálů, nástrojů, křesla apod.
Také by mě zajímalo proč v tomto oboru pracují převážně ženy.
Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,
může se absolvent zubního lékařství hlásit na pozici dentální hygienistky?
Děkuji za odpověď

Dobrý den, mohla bych se zeptat, zda je možné studovat dentální hygienu na VOŠ pro DH, když mám ukončené střední vzdělání na gymnáziu a ne na střední zdravotnické škole? Popřípadě bych se chtěla zeptat na rozdíly studia na lékařské fakultě v porovnání s VOŠ. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
jsem v maturitním ročníku a zvažuji studium zubního lékařství. Budu ale potřebovat přivýdělek při studiu - je možnost po ukončeném třetím ročníku studia ZL pracovat jako dentální hygienistka? Tedy s titulem Mdc. a ukončenou zkouškou z dentální hygieny s náležitou praxí?
Děkuji moc a přeji hezký den

Dobrý den ,jsem v prvním ročníku střední zdravotnické školy v oboru praktická sestra . Chtela bych dělat dentální hygienistku.Jak tedy dostanu tuto kvalifikaci?A jestli existuje nějaká vysoká škola pro dentalni hygienistku mohu jít z této střední školy nebo jsem měla jít radši na zdravotnické liceum.Děkuji

Dobrý den mám dotaz ohledně studia.
Jsme diplomovaný zubní technik rada bych se dovzdelala v oboru dentální hygieny
Na VOŠ asi znovu nechci.
Jaké jsou ještě možnosti? Bakalář? Uznají nějaké předměty z předchozího studia?
Přeci jen některé předměty jsou totožné.
Jsme i zubní technik takže některé jsme měla 7 let
Jde bakalář i dálkově… mám malé dítě.
Moc děkuji za radu jak a případně kde studium zahájit.

Dobrý den,
zajímal by mě váš názor na zubní kartáčky s velkým množstvím (mikro)vláken, jako je například miDent, Nanoo apod.

Děkuji

Dobrý den,

zajímal by mě Váš názor na domácí ultrazvukové čističe zubů. Např. tento: https://www.cool-ceny.cz/ultrazvukovy-cistic-zubu-3427

Nemůže při domácím používání dojít třeba k poškození skloviny?

Děkuji a přej hezký den

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na Váš názor případně zkušenosti s ultrazvukovým kartáčkem od firmy Emmi dent.
Zvažuji pořízení nového kartáčku a narazila jsem právě i na tento ultrazvukový. A zajímalo by mě, jestli je jeho účinnost podobná/lepší/horší ve srovnání se sonickými zubními kartáčky?

Snažila jsem se získat nějaké informace na internetu, ale recenzí, případně zkušeností či hodnocení zubaři či dent. hygienistkami, tohoto typu kartáčku jsme téměř nenašla.

Děkuji za odpověď a přeji hezký den

Dobrý den, chtěla bych studovat obor dentální hygienistka v ČR na vyšší odborné škole. Ráda bych však pracovala v zahraničí, konkrétně Německo, Rakousko a nejsem si jistá, zda v zahraničí stačí mít ,,pouze” vyšší odbornou školu, nebo musím být minimálně bakalář, abych vůbec mohla začít v těchto zemích pracovat. Předem děkuji za jakoukoli odpověď.

Dobry den, chtela bych si koupit elektricky zubni kartacek, ale mam velmi citlive zuby a 2 implantaty. Je pro me vhodny oscilacni kartacek Oral B genius 20000? Dekuji.

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na jakém principu odhalují odborníci přítomnost zubního kamene. 2 roky jsem trpěl bolestmi zapříčiněnými špatně ošetřenými kanálky v zubu 26. Má zubní lékařka opakovaně zub otevírala, a čistila 3 kanálky (místo přítomných 4, jak se později ukázalo) pomocí nějakého krátkého štětečku, který nedosahoval apexu. Výsledkem byl obrovský absces v čelistní kosti a velmi bolestný roční pokus o záchranu zubu u profesionála pod mikroskopem. I přesto agresivní tekutina nepřestala vytékat podél zubu z dásně a na jiném odborném oddělení došlo k jeho extrakci. Nastaly komplikace v podobě oroantrální komunikace, a tak mi celkem dvakrát přešívali asi 30 stehy díru měkkým epitelem. Bolest z přítomné tekutiny neustala ani po následném roce. V tomto období jsem navštívil, řekl bych, asi 4 různé dentální hygienistky, a všem jsem povídal o tom jak jsem kvůli obavám z porušení stehů povolil s hygienou v kvadrantu v oblasti kolem extrahované 26 a nyní vnímám jakoby se okolní zuby zvětšily kvůli obrovskému nánosu velmi tvrdého zubního kamene s příměsí agresivního hnisu vytékajícího z kosti. Všechna do jedné mi mou hygienu chválily a i po kontrole parosondou nic takového nepozorovaly. Samozřejmě pálivá bolest vystřelující za levé oko a na levé straně úst neodeznívaly. Konzultoval jsem proto stav s velmi uznávaným profesorem s exotickým jménem, který si mne pozval a provedl prohlídku. Objevil velmi hluboké parochoboty právě v této bolestivé oblasti a pravil "Ano, to by někdo musel rozpoznat zubní kámen od skloviny, vím o tomto problému, hygienistky sám učím". Zapomněl jsem se ho zeptat jak je možné, že ani hygienistka, která k odhalení kamene používá kontrastní látku ho nenašla. Bohužel aktuální situace zapříčinila, že ordinace pana profesora se uzavřela a plánovaný zákrok hloubkového čištění tedy odpadl neznámo do kdy. Prosím o dovysvětlení jak to tedy je, a radu které pracoviště je to správné.

Děkuji

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné mi přiblížit jak funguje podobná situace v praxi. Již několik let působím ve zcela rozdílném oboru, ale zvažuji návrat do školy (Soukromá vyšší odborná škola zdravotnická pro dentální hygienistky, s.r.o.) a rekvalifikaci na pozici Dentální hygienistky. Dá se předpokládat uplatnění? Jakými způsoby lze navázat spolupráci se zubními lékaři? Lze si založit ordinaci bez spolupráce se zubním lékařem? Děkuji za Váš čas i odpovědi.

Dobrý den, chtěl bych si nějak sám vybělit zuby. Jenže jak jsem zjistil, existuje spousta produktů a já nevím, co by bylo nejlepší a zároveň nezdravější. Děkuji za radu.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaký kartáček a jakou ústní vodu či jiné podpůrné prostredky doporučíte při erozi zubni skloviny? Moje zubni lékařka si ničeho nevšimla, ani dentální hygienista se nad tím nepozastavil, jen vyčistil zubni kámen. Mám však matnějsi spicak, který je citlivý, má trochu odhalený krček, dásně mi nikde nekrvaci. Čistím mezizubni prostory 1 až 2x denně. Jeho povrch není hladký... Co s tím můžu dělat?
Také jsem zjistila, že mám dolní jedničky takové prusvitnejší, jsou tam vidět čáry, možná praskliny. Špičky zubu mám většinou ulomene...
Je mi 28, nikdo se nad tím ještě nepozastavil...
Zatím jsem koupila elmex vodu na erozi, elmex gel, hodně měkký kartáček.
Děkuji za rady

Dobry den, pritelkyne studovala zdravotni SS a nyni je na diplomovane zdravotni sestre na vyssi odborne, ale chtela by po skole vykonavat praci dentalni hygienistky, lze certifikat ziskat nejakym kurzem nebo dokazanim znalosti nez opetovnym studiem na SS/VS ? Moc dekuji

Dobry den, 
rada bych se zeptala na nasledujici:
Jsem ceskou obcankou, ale poslednich 15 let zijeme s rodinou v USA. Zde jsem take vystudovala Zubni hygienu a pracuji v tomto odvetvi jiz deset let.
Premyslime o navratu do Cech, a tak bych se rada zeptala, zdali je mozne pracovat jako Zubni Hygienistka v Cechach, nebo jestli bych musela po navratu do Cech dodatecne absolvovat zkousky a nebo dokonce cele studium.
Dekuji Vam moc za ochotu a cas. 

Dobrý den, mám rovnátka invisalign a po každém jídle si mám zuby vyčistit. Chtěla bych poradit, není škodlivé, vzhledem k zubním sklovině, si zuby čistit třeba 5x denně? Popřípadě, nemáte nějaké rady, jak zuby co nejvíce ušetřit? Po jakem jídle je například lepší použit žvýkačku, než si vyčistím zuby. Mám si zuby pokaždé čistit zubní pastou? Nemám nějakou dobu čekat, i když to by se mi rapidně prodloužila doba, kdy mám rovnátka sundane. Děkuji za radu.

Dobrý den, byla jsem s bolestí u zubaře a bylo mi řečeno že mám pod jedním zubem kapsu a dostává se mi tam jídlo. Byla mi doporučena ústní sprcha s tím, že pro mě více udělat nemohou. Jejich opravdu hodně, nevím jakou vybrat. Mohli byste mi prosím poradit nějakou vhodnou. S tím že vzhledem k ceně bych byla ráda kdyby jí mohla využívat i rodina včetně dětí. Ještě se chci zeptat vzhledem k tomu, že bolest neustupuje a nemohu brát pořád léky na bolest protože kojím 3měsíčního syna nepomohla by mi návštěva dentální hygieny, popř. máte nějakou radu co se dá dělat v mé situaci. Moc děkuji za každou radu.

Dobrý den chci se zeptat zda mohu studovat obor dentální hygienistka na VOŠ
bez střední školy zdravotní.

Děkuji

Dobrý den,

obracím se na vás s následujícím dotazem. Má teta je po vážné nemoci a díky její léčbě se jí přestaly tvořit sliny, tudíž zuby nejsou přirozeně omývány slinami, trpí tedy na větší pigmentaci zubů a péče o takové zuby je složitější. Prosím o doporučení ústní sprchy, která by jí pomohla pigmentaci a plaky minimalizovat, popř. doporučení čehokoliv, co by jí pomohlo péči o zuby zlepšit.

Děkuji

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda-li může dentální hygienu studovat i muž? A zda-li by se mohl i uživit, když je to zatím výhradně jen práce pro ženy? Myslíte, že by to mohl zkusit? Vzali by ho vůbec někde? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

může poskytovat služby dentální hygieny osoba, která nemá pro tuto činnost oprávnění a ani žádnou vystudovou školu z oboru?

Děkuji, DL

Dobrý den. Je mi 18 a minulý týden mi zubní lékařka zjistila zánět dásní. Doporučila mi na to pouze potírání vodičkou (či mastičkou). Prý jiná pomoc není. Na internetu jsem se dočetla, že záněty se ale dají léčit i antibiotiky. Dále mám už od dětství zuby ve špatném stavu (křivé). A za celou dobu mi neřekla nic, jak by se toto dalo léčit. Chci se zeptat, na nějaké doporučení. Děkuji

Dobrý den, ráda bych se zeptala na váš názor ohledně studia dentální hygieny v pozdějším věku. Je mi 40 a rozhodla jsem se změnit obor své práce a právě o péči o zuby i prvevenci se velmi zajímám. Myslíte si, že je nějaká překážka začít působit jako dentální hygienistka až v tomto věku? Také by mě zajímalo, jestli bych měla mít nějakého "spřáteleného" zubního lékaře u koho bych mohla vykonávat praxi připadně po studiu mohla začít pracovat. Je to jen výhoda nebo podmínka studia? Děkuji za váš názor. S pozdravem
Marcela

Dobrý den,

dovoluji se na Vás obrátit s dotazem, týkajícím se diskolorace v mezizubí. V posledních letech eviduji u třenových zubů, resp. mezi nimi změnu barvy. Jde o hnědnou až černou barvu.
Při pravidelné návštěvě dentální hygieny nejsou skvrny odstranitelné a zároveň zubní lékař po pořízení rentgenových snímků rovněž nekonstatoval nález zubního kazu. Můj dotaz tedy směřuje k možnému nalezení řešení, tedy odstranění tohoto zabarvení.

Děkuji Vám, RP

Dobrý den, chtěla bych se informovat,zda nemáte odkaz na nějakou školu v Polsku,kde se dá údajně studovat dentální hygiena+zubní instrumentářka zároveň.Doba trvání je dva roky ( 2 x měsíčně se dojíždí) a po vystudování je platnost i v ČR.
Děkuji za odpověď

Dobry den, rada bych se zeptala na vase zkusenosti s elektrickymi zubnimi kartacky, zda je doporucujete ci nejsou nezbytne ke spravnemu cisteni. Dekuji.

Dobrý den chtěl bych se zeptat mám zubní kámen se dát víčistít Děkuji za odpověď

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda káva způsobuje žloutnutí zubů a jestli se tomu nedá nějak zabránit, například správnou hygienou. Děkuji

Dobrý den, pro lepší ošetření chrupu si chci zakoupit ústní sprchu. Na trhu je ale hodně typů s různými druhy nástavců a dalšími funkcemi. Prosím proto o radu, jaký typ vybrat - trpím paradentózou. Raději bych typ stolní s větší nádržkou na tekutinu.
Děkuji za tip a přeji hezký den.

Dobrý den,
je dentální hygiena částečně hrazena zdravotní pojišťovnou, nebo si pacient hradí ošetření v plné výši?

Dobrý den,
Prosím Vás o reakci na moje dva dotazy:
- Může dentální hygienistka vykonávat práci dentální hygienistky i v době nepřítomnosti lékaře na pracovišti? Pracovní poměr mezi lékařem a hygienistkou je DPP.
- Je právně možné zaměstnávat studentku DH vrámci placené stáže/dohody? Může tato studentka vykonávat profesi dentální hygienistky? V případě, že ano, jaké jsou podmínky. Děkuji.

Dobrý den jde DH studovat dálkově bez maturity jen s výučním listem? Děkuji

Dobrý den, chci se jen zeptat zda hraje velkou roli z jaké školy vyjdu? Studuji teď zubního technika, příští rok končím ale chtěla bych ještě na dentální hygienu...uvažuji mezi 3LF kde je titul Bc. a nebo soukromou kde je pouze dis. hraje to velkou roli v tomto oboru? Děkuji za odpověď :)

Dobrý den, dneska jsem byla s vnukem 15 let u dentální hygienistky. Tak dlouho mu čistila z dostavby uraženého zuby pigment, až mu dostavbu odloupla. Byli jsme u ní už v červnu a to bylo vše v pořádku. Dostavba nebyla uvolněná, opravdu jí silou uloupla. Pravila, že jí to mrzí, ale, že ona by to nedostavovala, že je to jenom estetika. Jak se toto řeší, proč bych já měla za dostavbu platit 1500 kč? Mohu vzniklou škodu požadavat na ní, měla by přece mít tzv " pojistku na blbost", tj. krytí odpovědnostní škody. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, letos budu maturovat na SZŠ a mám zájem studovat na dentální hygienistku. Chtěla bych se zeptat, jak velké je uplatnění v budoucnu a kolik zájemců je o tuto profesi? Aby za tři roky nebyla dentální hygienistka "na každém rohu", jestli mi rozumíte.
Také by mě zajímalo, protože jsem od pár lidí slyšela, že na dentální hygienu moc lidí nechodí a že se tím jednou neuživím, ačkoliv si to nemyslím, jak je to doopravdy?
Moc děkuji za jakoukoli odpověď, která mi pomůže si věci ujasnit.

Dobrý den, mám takový dotaz mám vystudovanou VOŠ jako všeobecná zdravotní sestra. Mám 2 roky praxi u lužka v nemocnici. Nyní nastupuji do ordinace jako zubní asistentka. Chci se zeptat do budoucna bych měla zájem si dodělat dentální hygienistku ale nechce si mi studovat další 3 roky na VOŠ. Nevíte někdo jestli by nestačil jen nějaký kurz? Děkuji

Dobrý den,
zajímalo by mne, jaké mají české dentální hygienistky uplatnění v cizině (konkrétně myslím anglicky mluvící země, jako je Spojené království, Kanada nebo USA). Jestli tam mohou vykonávat profesi, pokud u nás v ČR získali v oboru titul DiS. nebo musí mít titul Bc. z vysoké školy. Nebo jestli to stále nestačí a potřebují nějaký speciální certifikát, který je možno získat jen v dané zemi nějakou zkouškou či dalším studiem. Nemáte s tím prosím nějaké zkušenosti, nebo neznáte někoho, kdo na stejný dotaz nalezl odpověď?
Moc děkuji za jakoukoli odpověď a přeji krásný den

Dobry den,
chtela jsem se zeptat zda dentalni hygienistka,pracujici jako OSVČ, muze vykonavat praxi nezavisle na stomatologovi, samostatne ,napr. bez stomatologa ve stejne budove?
Dekuji za odpoved

Dobrý den, chci se zeptat, jak je to právně s dentálními hygienistkami, které dokončí studium v roce 2018 na Vyšší odborné škole. Zda mohou být hned OSVČ nebo musí pracovat 3 roky jako zaměstnanci? Děkuji moc za odpověď a přeji hezký den

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem, zda může dentální hygienistka aplikovat injekční nebo jinou anestesii. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ráda bych se Vás zeptala na kurz ZUBNÍ INSTRUMENTÁŘKA - máte k dispozici nějaký seznam míst, kde se takové kurzy konají a za jakých podmínek? Je pro tento obor stále dobré uplatnění na trhu práce? Předem Vám děkuji za odpověď.

Dobry den, laka me studovat obor dentalni hygienistka, ale znama z praxe me odrazuje, ze to neni dobre financne ohodnocene. Nemam predstavu, podle ceho se odviji plat dh, jestli je staly/pohyblivy. Muzete mi s temito dotazy poradit, prosim? Dekuji

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat kdybych vystudovala DH v Polsku zda bych mohla pracovat jako DH u nás. Jen podotýkám že, v Pl se DH studuje formou pomaturitního dvouletého nádstavbového studia.

Dobrý den,
dovoluji se na Vás obrátit s následujícím dotazem. Pracuji jako praktická zubní lékařka, ovšem po úrazu levého lokte, zvažuji možnost rozšíření praxe o dentální hygienu. Prosím o sdělení, jaká je nutná kvalifikace pro práci dentální hygienistky v případě ukončení lékařské fakulty, obor stomatologie.
Děkuji za Vaši odpověď a přeji příjemný den

Přispívají v roce 2017 zdravotní pojišťovny na dentální hygienu? Případně prosím které, kolik a za jakých podmínek. Děkuji za odpověď

Dobry den, je mozne aby DH provadela zdravotni sestra - asistentka zubniho lekare bez prislusneho vzdelani? Dekuji

Dobrý den, jsem studentkou prvního ročníku DH a chtěla bych se zeptat jak se pracuje s ultrazvukem v případě sub a supra zubního kamene z pohledu DH. Předpokládám, že tento dotaz spadá do odborné části, do které se lze dostat pouze pokud jste členem.Děkuji za odpověď.

Kde se používá v Praze k odstranění zubního kamene laser?

Dobrý den,chtěla bych se zeptat, zda existuje možnost, aby dentální hygienistka vykonávala činnost jako OSVČ? A pokud ano, jaké jsou k tomu nutné předpoklady? Moc děkuji.

Dobrý den. Může dentální hygienistka poskytovat služby klientům bez předchozího doporučení stomatologem? Jaké je profesní propojení mezi stomatologem a dentální hygienistkou? Děkuji.

Vážená ADH,rád bych věděl Váš názor 1) na používání zubních/ústních irigátorů. Zajímá mne, v kterých případech je jejich používání užitečné/žádoucí, resp. kdy je naopak nelze doporučit. 2) na aplikaci gelu na dásně Herbadent. Setkal jsem se s tím, že tento ne laciný přípravek lékař doporučil jako léčivo; lékárna ho přitom vedla v sortimentu kosmetiky.Děkuji.

Dobrý den ,prosím o informaci,kdo je v Jihočeském kraji členem ADH děkuji

Dobrý den, proč pojišťovna nehradí dentální hygienu? Děkuji

Dobrý den,chtěl bych se Vás zeptat, zda studentka DH může při studiu pracovat jako DH. Stalo se mi, že jsem byl několikrát ošetřen a později jsem zjistil , že slečna je ještě studentkou a nemá ještě dokončené vzdělání. Nemusí o tom informovat pacienty před ošetřením nebo pracovat pod dohledem? Děkuji

Dobrý den, zajímal by mě váš názor na různorodost práce dentálních hygienistek. Mám zkušenosti s půlhodinovou intenzivní, dá se říct i dosti bolestivou očistou, kde docházelo i ke krvácení dasní. Každý zub, mezery, byly očistěny pomocí ultrazvuku a následně plošně dočištěny kartáčkem se spec.pastou. Po roce jsem byla u jiné hygienistky, ta očistila jen kámen na horních a spodních čtyřech zubech z vnitřní strany, kde dle ní se nejvíce usazuje kámen - toť vše. Jak správně by dentální hygiena měla probíhat, jak dlouho a zhruba za jakou částku? Děkuji za odpověď

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat, zda bude někdy možné, aby si dentální hygienistka s DiS. udělala nějakou zkoušku nebo rok na škole, aby získala titul Bc. a nemusela studovat další 3 roky? Děkuji

Dotazuji se,kde v okrese Hodonín pracuje dentální hygienistka.

jak si mám čistit zuby?

high quality http://www.amazewatches.com with swiss movement. professional watchmakers have been well trained by rolex https://fakerolex.is. rolex swiss rolex replica watches pre-owned exceptional project to instruct the emblem famous first rate proficient criterias. there isn?ˉt any reason not to have one of our fake-watches.is on your wrist. high quality exact richard mille replica.